Ładna cera, piękna twarz

• Artykuł reklamowy •

Nasza twarz jest naszą wizytówką, którą pokazujemy światu codziennie. Cera jest bardzo wrażliwa na różnego rodzaju zanieczyszczenia, pyły, kurz, ostry wiatr lub palące słońce. Warto o nią dbać w oparciu o to, co proponuje nam nowoczesny przemysł kosmetyczny. Możliwości jest naprawdę dużo. Wystarczy zajrzeć do Internetu, by się o tym bez kłopotu przekonać. Nasza twarz za każdy przejaw dbania o nią odwdzięczy się zdrowszym wyglądem – na pewno, a nasz wizerunek także na tym zyska.

cera

  1. Naturalne znaczy dobre
  2. Każda skóra ma swój olejek
  3. Zakupy dla wszystkich

Naturalne znaczy dobre

Kosmetyków do pielęgnacji twarzy jest naprawdę całe mnóstwo. Jedną z opcji, którą warto wziąć pod uwagę, są naturalne olejki do cery, które znajdziemy na https://www.izielnik.pl/naturalne-olejki-do-twarzy. Dobrze dobrany olejek do twarzy pomoże odzyskać jej naturalny blask, nawilży ją i odżywi. Olejki do twarzy zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe z grup omega-3 i omega-6. W zależności od poziomo kwasów w olejku możemy wyróżnić olejki o zawartości powyżej 50%, 20-50% oraz takie poniżej 20% kwasów wielonienasyconych. Te o największej zawartości kwasów polecane są do cery tłustej. Szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na twarzy tłustej warstwy. Do tego typu olejków zaliczamy olejki z jojoby, lnu, rokitnika, czy wiesiołka. Należy pamiętać by naturalne olejki do twarzy były dobrze dobrane do naszej skóry, właśnie pod kątem jej typu. Zły dobór może przynieść dodatkowe problemy z cerą. W miarę możliwości warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem albo wykwalifikowaną kosmetyczką. Oszczędzimy sobie w ten sposób nietrafionych zakupów.

Każda skóra ma swój olejek

Oleje o zawartości kwasów pomiędzy 20% a 50% są polecane do tych twarzy, które charakteryzują się cerą mieszaną lub normalną. Mając taką skórę możemy nabyć, np. olejek arganowy, ze słodkich migdałów, sezamowy, krokoszowy, czy z pestek moreli. Są to tzw. oleje półschnące, które wchłaniają się wolniej. Nie powinny one być stosowane do cery tłustej, gdyż mogą nasilić problemy z nią związane oraz zwiększyć liczbę zaskórników. Olejki powinny być wspierane przez inne kosmetyki do twarzy, takie jak lekkie kremy albo balsamy. Uzyskamy wówczas o wiele lepsze efekty pielęgnacyjne i nie przesuszymy za bardzo cery. Olejki o zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych poniżej dwudziestu procent, są przeznaczone dla cery suchej oraz dojrzałej. Nazywamy je olejami nieschnącymi. W tej kategorii znajdziemy na półkach sklepowych olej z makadamii, kokosowy, z orzechów laskowych, a także z pestek brzoskwini.

Zakupy dla wszystkich

Naturalne produkty do pielęgnacji twarzy możemy nabyć już w cenach dwudziestu, czy trzydziestu złotych. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju olejku, jaki chcemy kupić, np. żeby wytłoczyć litr oleju z opuncji figowej, potrzeba aż pół tony pestek z jej owoców. Mają one bardzo zróżnicowane działania i tak, np. olej tamanu przyspiesza gojenie ran i zmian na skórze, olej z jojoby nie zmienia pH skóry, dobrze się wchłania i działa jak naturalny filtr przeciwsłoneczny, olej arganowy także przyspiesza gojenie się ran, zwalcza wolne rodniki i stanowi źródło cennych ceramidów. Wszystkie olejki mają właściwości nawilżające, a także  antyoksydacyjne. Warto szukać tych, których stosowanie przyniesie nam najlepsze efekty, a ponieważ olej można wytłoczyć z bardzo wielu nasion, czy pestek, gwarantuje to nam, że wreszcie na półce sklepowej znajdziemy właśnie ten, który jest dla nas najlepszy.A niewątpliwie cera się nam odwdzięczy.

comments powered by Disqus