Nadmierna potliwość i co dalej?

Jedną z mniej przyjemnych przypadłości, która może nas spotkać w życiu, jest nadmierna potliwość. Niby nic takiego, ale niewątpliwie utrudnia ona funkcjonowanie w społeczeństwie, zwłaszcza w stresujących sytuacjach. Wówczas pocimy się jeszcze bardziej. Jak powstrzymać hiperhydrozę, gdyż tak fachowo się ta przypadłość nazywa? Sposobów na to jest coraz więcej – powinniśmy z nich skorzystać, jeśli zależy nam na naszym lepszym samopoczuciu.

  na bieżni

  1. Do apteki marsz!
  2. Szukajmy odpowiednich środków
  3. Naturalność zawsze na czasie

Do apteki marsz!

Kosmetyki przeciw poceniu pozwalają nam utrzymać ten proces w ryzach. Należy oczywiście pamiętać, że sam proces pocenia się jest jak najbardziej naturalny. Pozwala on utrzymać ciału odpowiednią ciepłotę, a także pomaga wydalać zbędne produkty przemiany materii. Na powierzchni skóry posiadamy około trzech milionów gruczołów potowych niezbędnych nam do życia. Każdy pot ma swój specyficzny zapach, który wynika z posiadanej przez nas flory bakteryjnej. Nadmierna jego ilość może nas jednak doprowadzać do szału. Może ona wynikać z powodów chorobowych, np. cukrzycy, otyłości, chorób nowotworowych, itp. Mówimy wówczas o hiperhydrozie wtórnej. Jeśli obserwujemy u siebie niepokojące objawy, koniecznie skontaktujmy się z lekarzem rodzinnym, który podejmie dalsze niezbędne kroki, by zlikwidować przyczynę potliwości.

Szukajmy odpowiednich środków

W przypadkach, gdy potliwość ma, np. podłoże genetyczne albo pocimy się mocno w wyniku stresu, być może wystarczy wizyta w aptece internetowej, gdzie bez kłopotu nabędziemy różnego rodzaju środki antypotowe: http://nowafarmacja.pl/kosmetyki-na-nadmierna-potliwosc. Ich ceny są zróżnicowane – na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Możemy więc nabyć zarówno klasyczne antyperspiranty, dezodoranty w kulce lub atomizerze, zasypki do stóp. Są to środki pozwalające na uporanie się z potliwością, która nie jest objawem chorobowym. Warto je mieć na podorędziu i stosować, gdy zajdzie taka potrzeba. Wydatek nie jest duży, a komfort, który dzięki ich zastosowaniu otrzymamy – bezcenny.

Naturalność zawsze na czasie

Na co dzień warto pamiętać o tym, by stosować ubrania przewiewne, wykonane z naturalnych materiałów, ograniczyć spożywanie ostro przyprawionych potraw, często zmieniać bieliznę, brać kąpiele. Także nasze obuwie powinno zawierać jak najmniej tworzyw sztucznych. Dodatkowo możemy także pić napary z różnego rodzaju ziół, które obniżają nadmierną potliwość. Oczywiście warto też zasięgnąć porady lekarskiej, zwłaszcza gdy kosmetyki na potliwość oraz naturalne metody powstrzymywania pocenia się nie działają.  

comments powered by Disqus