Zestawy infuzyjne ACCU-CHEK i MEDTRONIC – teraz dostępne online z refundacją NFZ

Diabetycy korzystający z pomp insulinowych muszą pamiętać o systematycznej zmianie wkłuć. Dobór odpowiedniego zestawu infuzyjnego zapewnia maksymalny komfort i bezpieczeństwo – także podczas uprawiania sportów. Obecnie wkłucia można kupić również w internecie z refundacją NFZ.

Ważny dobór właściwego zestawu infuzyjnego

Zestaw infuzyjny stosowany wraz z pompą insulinową składa się z igły lub miękkiej kaniuli oraz z drenu. Producenci oferują różne rodzaje zestawów infuzyjnych, które można dopasować indywidualnie do swoich potrzeb.

Najczęściej stosowane są zeztawy infuzyjne MEDTRONIC oraz ACCU-CHEK. Marki te oferują wkłucia wyposażone w igły stalowe oraz kaniule teflonowe, umieszczane w skórze kątowo, czyli pod kątem 20-45 stopni lub pod kątem prostym, czyli 90 stopni. Zestawy dostępne są w różnych wariantach długości igieł i kaniuli oraz drenów.

Dobór odpowiedniego zestawu infuzyjnego ma szczególne znaczenie dla osób stosujących pompy insulinowe. Dopasowuje się go pod kątem sylwetki, w tym ilości tkanki tłuszczowej, miejsca założenia pompy, a także stylu życia.

Przykładowo, zestaw infuzyjny ACCU-CHEK FlexLink wyposażony jest w miękką kaniulę wprowadzaną pod kątem 90 stopni i dzięki swojej elastyczności dobrze dopasowuje się do ciała. Z kolei zeztawy infuzyjne MEDTRONIC Silhouette umożliwiają wkłucie pod kątem 20-40 stopni, dlatego użytkownik może sam dopasować kąt i głębokość wkłucia. To zestaw rekomendowany dla osób szczupłych, kobiet w ciąży oraz osób prowadzących aktywny tryb życia.

Zestawy infuzyjne z refundacją NFZ dostępne w sklepach online

Zestawy infuzyjne – wkłucia do pompy insulinowej podlegają refundacji NFZ. Mogą skorzystać z niej osoby, które mają odpowiednie uprawnienia do uzyskania dofinansowania. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia wkłucia do osobistej pompy insulinowej są refundowane dla osób z ubezpieczeniem zdrowotnym: chorujących na cukrzycę typu I, a także dla kobiet ciężarnych.

Obecnie zeztawy infuzyjne MEDTRONIC oraz ACCU-CHEK można zakupić również z refundacją za pośrednictwem internetu. To duże udogodnienie dla pacjentów, którzy doceniają komfort zakupów oraz chcą oszczędzić swój czas. Zamówienie można złożyć w sklepach internetowych posiadających umowę z NFZ na sprzedaż refundowanych wyrobów medycznych.

Złożenie zamówienia jest bardzo proste. Należy wypełnić formularz i podać w nim kod refundacji i inne wymagane dane ze zlecenia otrzymanego od lekarza. Po zatwierdzeniu formularza można zamówić wkłucia do pompy insulinowej, a także innego rodzaju artykuły dla diabetyków z dofinansowaniem oraz darmową dostawą.

undefined

comments powered by Disqus